Arda Güler’in sakatlığı için korkutan açıklama! ‘Dikkatle ele alınmalı, geleceği tehlikede’

Sezon başında Fenerbahçe’den, Real Madrid’e transfer olan Arda Güler, takımının ABD kampında sakatlanmış ve tedavisinin sona ermesinin ardından bu hafta idmanlara başlamıştı. Milli futbolcumuzun, İspanya La Liga’da bu akşam Real’in, Las Palmas’la sahasında oynayacağı maçta kadroda yer alması bekleniyordu.

ANCELOTTİ AÇIKLAMIŞTI

Hatta son idman öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Real’in hocası Carlo Ancelotti, “Arda, Vinicius ve Dani Carvajal görev almaya hazırlar ve tam olarak iyileştiler. Arda’nın bizim sistemimize alışması için biraz zaman gerekiyor. Büyük bir yetenek olduğunu bizimle olduğu kısa zamanda bize gösterdi. Olağanüstü bir yetenek. Bu sadece genetik bir şey” diye konuştu.

EN AZ 3 HAFTA GÖZÜKÜYOR

Konuşmasının devamında İtalyan teknik adam, oyuncusu için “Fiziksel olarak ve sahada dakika alması açısından bazı eksiklikleri var ama bu gayet normal” yorumunda bulundu. Ancak bu sözlerden sadece birkaç saat sonra genç yıldızdan şok bir haber geldi… Arda, son antrenmanda tekrar sakatlanarak çalışmayı yarıda bıraktı.

Kulüpten yapılan açıklamada Milli futbolcumuzun sol arka adalesinden sakatlandığı ifade edildi. Yapılan ilk kontrollere göre Arda’nın, en az 3 hafta sahalardan uzak kalabileceği ve tedavisine de hemen başlandığı öğrenildi.

ÜÇ AYRI DOKTORDAN ARDA AÇIKLAMASI

İspanyol Relevo, üç farklı doktora Arda Güler’in yaşadığı sakatlıkla ilgili görüş aldı.

‘BEKLEMEK GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM’

Ünlü spor hekimi ve Atletico Madrid Sağlık Ekibi’nin eski başkanı Doktor Gonzalez şu açıklamayı yaptı: “Dizinden ameliyat olduğunda sabırlı olmalı ve tamamen iyileşmesini beklemek gerektiğini söylemiştim. İkinci Ansu Fati olmasını istemiyoruz.

Geçirdiği ameliyatın ardından iyileşme süreci dikkatli bir şekilde yapılırsa uzun vadede yeni bir soruna yol açmaması gerekiyor. Yaşadığı sakatlığın iki ana sebebi var. Birincisi onu sahada görme arzusunun üstünde yarattığı baskı, diğeri ise henüz gelişmemiz vücuda sahip bir çocuktan bahsediyoruz”

‘KARİYERİ TEHLİKEDE’

Ortopedi Cerrahisi ve Travmatoloji Uzmanı Doktor Ripoll de konuyla ilgili görüş belirten isimlerden biriydi. Ripoll daha önce Elche, Almeria ve Hercules’te görev yapmıştı.

“Diz ameliyatlarının ardından kas sakatlıkları sık görülür. Her kasın kendine has özellikleri vardır. İyileşmenin sağlıklı olması için gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Arda’nın yaşındaki bir çocuğun diz ameliyatı maksimum dikkatle ele alınmalı. Futbolcunun geleceği tehlikede. Futbolcular, bir ay erken dönemk için kariyerinin 15 yılını tehlikeye atıyor.”

Bir başka Travmatoloji ve Ortopedi Cerrahisi Uzmanı Doktor Mediavilla ise, sakatlığı tamamen atlatmanın anahtarının, sakatlığın ardındanki rehabilitasyonu ile tam antrenmanlara dönüşü arasındaki dengede olduğunu ifade etti.

“Sakatlık süresini kasların üzerine binen yük ve maç oynama baskısı da etkiliyor.”

Üç doktor da oyuncuların orta ve uzun vadede kariyerlerinin etkilenmemesi adına sabırlı olmalarını konusunda hemfikir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x