Eşini bornoz kuşağıyla boğmaya çalıştığı iddiası! İş adamı için karar verildi

Eşi yüksek mimar Polen Atay’ı bornoz kuşağı ile öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla yargılanan iş adamı Adil Can Atay’ın yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Adil Can Atay ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık hakkında önce ‘eşe karşı silahla kasten yaralama’ suçundan kamu davası açıldığını, daha sonra Asliye Ceza Mahkemesi’nce sanığın eyleminin ‘eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçunu oluşturabileceği gerekçesiyle görevsizlik kararı verilerek dosyanın Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildiğini anlattı.

POLEN ATAY’IN BİRBİRİYLE UYUMLU OLMAYAN BEYANLARININ BULUNDUĞU BELİRTİLDİ

Açıklanan mütalaada, müşteki Polen Atay’ın aşamalarda değişen ve birbiriyle uyumlu olmayan beyanları bulunduğu, ayrıca olayın oluş şekline çelişkiler oluşturan soyut beyanlar haricinde sanığın cezalandırılmasına yönelik şüpheden uzak bir delil elde edilemediği gerekçeleriyle sanık hakkında beraat kararı verilmesi talep edildi.

‘’BANA İFTİRA ATTILAR, EŞİME KARŞI HİÇBİR ŞİDDETİM OLMAMIŞTIR’’

Açıklanan mütalaaya karşı savunma yapan sanık Atay, ‘’Ben böyle bir suç işlemedim. 12 aylık evliliğimiz boyunca eşim bunu hep denedi. Bana iftira attılar, bu iftirayı da devam eden Aile Mahkemesi’ndeki davadan haksız menfaat elde etmek için yaptılar. Eşime karşı hiçbir şiddetim olmamıştır. Beraatımı isterim’’ şeklinde konuştu.

‘’GÜVENLİK GÖREVLİLERİ VE BENİM ÇABALARIM SAYESİNDE YENİDEN HAYATA GELMİŞTİR’’

Daha sonra son sözü sorulan sanık, ‘’Eşim kendini asmaya teşebbüs etmiştir. Güvenlik görevlileri ve benim çabalarım sayesinde yeniden hayata gelmiştir. Evliliğimiz süresi boyunca ve sonrasında bu durum devam etmiştir. Beraatımı isterim’’ ifadelerini kullandı.

BERAATINA HÜKMEDİLDİ

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Adil Can Atay’ın ‘eşi öldürmeye teşebbüs’ suçunu işlediği sabit olmadığı gerekçesiyle beraatına karar verdi. Heyet, adli emanette bulunan söz konusu bornozun dosyada delil olarak saklanmasına da hükmetti.

‘’ŞÜKÜR Kİ ARKADAŞLAR BU EZİYET BİTTİ, HER ŞEYİN YALAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI’’

Duruşmanın ardından basın mensuplarına konuşan Atay, ‘’Çok şükür ki arkadaşlar bu eziyet bitti, her şeyin yalan olduğu ortaya çıktı ve bugün beraat ettik. Başka söyleyecek bir şey yok’’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x