Polemik manşetlere uzandı: Kızıl Goncalar medyayı böldü

FOX TV’de Özgü Namal ve Özcan Deniz’in başrollerinde olduğu Kızıl Goncalar adlı dizi ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı.

Senaryosu ve sahneleriyle yayınlanmaya başladığı günden beri tartışmaların odak noktası haline gelen dizi medyayı da ikiye böldü.

BirGün gazetesi diziyi manşetine “Tarikatlar yüzlerine tutulan aynadan çok korktu… Onlara Kimse Dokunamaz” ifadeleriyle manşete taşırken haberde şu ifadelere yer verildi:

“Muhafazakar dünyaya dair ‘kısmi eleştiri’ içeren TV dizileri İslamcıların hedefinde. Tarikatlardan yandaş gazetelere, RTÜK gibi iktidar aparatı olan kurumlara kadar hep bir ağızdan linç kampanyası başlattı”

“BİR DİZİ REZALET”

Milli Gazete ise diziyi manşetine “Bir dizi rezalet” sözleriyle taşıdı. Dizinin İslam dinini yanlış tanıttığını iddia eden haberde şu ifadelere yer verildi:

“Kur’an-ı Kerim okunması bir ceza gibi gösterilen dizide Kur’an kursları da şiddet ve baskı yuvaları gibi lanse ediliyor. Fox TV’nin yeni yapımı olan Kızıl Goncalar dizisi, senaryosunda İslam’ı yanlış tanıtmaya yönelik sahnelerle dolu””

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x