Vicdansız anne… 4 yılda 4 çocuk doğurdu, hastaneye bıraktı

Denizli’de 34 yaşındaki Gülşen K. son 4 yılda Denizli Devlet Hastanesi’nde 4 çocuk dünyaya getirdi. Çocuklarını terk eden anne hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu. İlk çocuğunu 2020 yılında doğuran kadın, çocuğun babasının kim olduğunu bilmediğini ve bakamayacağını belirterek hastanede bıraktı. Çocuğa devlet sahip çıktı ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü himayesine alındı. Sonraki iki yılda birer çocuk daha dünyaya getiren kadın yine bebeklerini istemedi. İl müdürlüğü bu iki çocuğa da sahip çıktı.

4 ÇOCUĞU DOĞURUP HASTANEYE BIRAKTI

Denizli Online Haber’in haberine göre son olarak geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Denizli Devlet Hastanesi’nde bir çocuk daha dünyaya getirdi. Bu çocuğu da kabul etmeyen anne Gülşen K. hakkında bu kez hukuki işlem başlatıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık terk edilen son bebek için iddianame hazırlayarak annenin cezalandırılmasını istedi.

ÇOCUKLARIN KİMDEN OLDUĞUNU BİLMİYORMUŞ

İddianamede şüphelinin fuhuş yaparak geçimini sağladığı ve çok fazla kişiyle ilişkiye girdiği için çocukların babasının kim olduğunu bilmediği yönündeki beyanları yer aldı. Çocukların devlet yurdunda kaldığı, doğum sonrası 4 çocuğun da hastaneye terk edildiği ve annenin çocukları istemediği kaydedildi. İddianamede şüphelinin yaşı ve hastalığı nedeniyle kendisini idare edemeyecek durumda olan ve bu nedenle koruma ve gözetim yükümlülüğü altında bulunan bir kimseyi kendi haline terk etmek suçunu işlediği öne sürüldü. İddianame Denizli 11. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildiği belirtildi.

odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x